راهنمای خرید آبگرمکن

سه شنبه, 28 دی 1400

از آن جا که دسترسی به آب گرم دایمی در منازل و سایر اماکن از اهمیت زیادی برخوردار است، برای انتخاب یک دستگاه آبگرمکن مناسب باید به نکات خاصی دقت نمود. اولین و مهمترین مسئله در زمینه آبگرم کن ها، ایمن بودن آن هاست. به این منظور باید دستگاهی را انتخاب کرد که از تمام سیستم های ایمنی استاندارد برخوردار بوده و به علاوه حتماٌ به شیر اطمینان و کلید حرارتی هم مجهز باشد. در زمان خرید، به نوع سوخت آبگرم کن هم باید توجه کرد. به طور کلی آبگرمکن ها در انواع گازی، نفتی، برقی و خورشیدی هستند. در این میان انواع گازی آن ها به سبب همیشه در دسترس بودن انرژی گاز، مقرون به صرفه بودن و تمیز بودن آن از استقبال بیشتری برخوردارند.

این روز ها آب گرمکن های خورشیدی هم متداول شده اند. در حقیقت این آب گرمکن ها مقرون به صرفه ترین نوع هستند. تنها مشکل آن ها این است که در فصل زمستان به دلیل کوتاهی طول روز ها و هوای ابری بیشتر، نمی توانند دمای آب را از حدود 75 درجه، بالاتر ببرند.

از نظر شکل، آبگرمکن ها به صورت ایستاده یا دیواری هستند. از جهت اندازه، آبگرمکنی انتخاب کنید که با فضای خانه شما متناسب باشد. علاوه بر آن آبگرم کنی انتخاب کنید که با اشغال فضای کمتر، آب گرم مورد نیاز شما را فوری و به صورت مستمر فراهم کند، به شکلی که همیشه به محض باز کردن شیر، آب گرم آماده بوده و با استفاده مکرر هم آب یخ نکند.

نکته دیگر توجه به میزان مصرف آب گرم کن هاست که معمولاٌ بر روی برچسب انرژی آن ها درج شده است. برای صرفه جویی در هزینه های خود حتماٌ آبگرمکنی را انتخاب کنید که کم مصرف باشد. به طور کلی آب گرمکن های دیواری نسبت به انواع ایستاده آن ها انرژی کمتری مصرف می کنند. در آخر فراموش نکنید که نصب و تعمیر لوازم خانگی گازسوز کاری است که حتماٌ باید توسط سرویس کار مجاز و متخصص انجام شود.

نظر خود را درج نمایید